درباره ما

درباره برنامه مرکز انرژی سبز ایران

این پروژه بخشی از برنامه بین‌المللی اقلیم وزارت محیط زیست، حفاظت طبیعت، عمران و امنیت انرژی هسته‌ای جمهوری فدرال آلمان می‌باشد. این وزارتخانه بر اساس تصمیم مجلس آلمان از این برنامه حمایت می‌کند. برنامه بین‌المللی اقلیم از سال 2008 تاکنون، پروژه‌های اقلیمی و تنوع زیستی را در کشورهای تازه‌صنعتی‌شده و در حال توسعه حمایت مالی کرده است. شریک اجرایی این برنامه در ایران، وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.


درباره دانشگاه فنی برلین و مؤسسه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و مطالعات شغلی

دانشگاه فنی برلین یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فنی در آلمان می‌باشد. مؤسسه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و مطالعات شغلی، مسئول آموزش‌های فنی حرفه‌ای و مهارتی این دانشگاه است.

پروفسور دکتر هانس-لوییدگر دینل، رئیس مدرسه آموزش دانشگاه فنی برلین و همچنین مدیر مؤسسه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و مطالعات شغلی و نیز عهده‌دار کرسی «کار، تکنولوژی و مشارکت» می‌باشد.

آخرین اثر پژوهشی ایشان در حوزه مطالعات ایران، کتاب «مشارکت شهروندان در برنامه‌ریزی و توسعه شهری در ایران» است که با همکاری دکتر رضا شیرازی و سابینه شرودر در سال 2017 توسط انتشارات راتلج منتشر شده است.


درباره شرکت رناک / آکادمی انرژی‌های تجدیدپذیر

آکادمی انرژی‌های تجدیدپذیر (رناک)، که دفتر اصلی‌اش در شهر برلین واقع شده است- یکی از پیشروان بین‌المللی ارائه‌دهنده دوره‌های آموزشی و ظرفیت‌سازی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی است. از سال 2008 تاکنون، حدود 7500 شرکت‌کننده از 145 کشور مختلف در دوره‌های آموزشی شرکت رناک شرکت نموده‌اند. این شرکت، در دوره‌های خود، راهکارهای متناسب با موضوع و شرایط، و همچنین خدمات ظرفیت‌سازی و توسعه بازار را با هدف قرار دادن تمام زنجیره ارزش –از چهارچوب‌های سیاسی، تأمین مالی، طراحی و نصب تا مرحله عملیاتی شدن و همچنین چگونگی نگهداری-  آموزش می‌دهد.

 

 

WebLogo Ministry IranRENAC_LogoTUBerlin_web